Otobüs bileti işlemlerinizde takıldığınız noktalar için

444 3 258 numaralarımızdan bize ulaşınız.

Adınız, Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Konu
Mesajınız
Plaka Kodu 06 olan ilimiz
 
şu anda sitemizde 4 kişi işlem Yapıyor.

Bayramı tatili satışları yüzde 50 arttıYaklaşık 250 bin kişinin tatillerini tur şirketleri aracalığıyla gerçekleştireceğini ifade eden yetkililer, Ramazan Bayramı'nda tatil yapacak kişi sayısının 1 milyonu geçmesini beklediklerini söyledi.

Hürriyet gazetesinden Burak Çoşan'ın haberine göre Geçen yıla oranla Ramazan Bayramı için yapılan satışlarda yüzde 55'lik artış yaşandığına vurgu yapan Etstur Yurtiçi Operasyon Direktörü Selim Suat Özbek, 2013'te 11 bin 250 kişiyi Ramazan'da tatile gönderdiklerini, 2014'te ise tatil yapan kişi sayısının 18 bin 750 kişi olmasını beklediklerini belirtti. Özbek, tatilcilerin bayrama yoğun ilgi gösterdiklerinin altını çizdi.

TALEP ARTTI

Geçen yılın aynı dönemine göre talepte yüzde 40'lık bir artış yaşandığını anlatan Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan da, yurtdışı turlara ilgi çok fazla olduğunu söyledi. Yurtdışı turlarının yüzde 70'e yakınının dolduğunu kaydeden Erkan, "Yurtiçi ve Kıbrıs'ta ise bayram dönemi için doluluklar yüzde 50'lere ulaştı.

Coral Travel & ODEON Tours İç Pazar Müdür Vekili Mehmet Kamçı, geçen yıl bayram döneminde 7 bin 500 kişiyi ağırladıklarını, bu yıl sayının 10 bini geçmesini beklediklerini söyledi. Mika Tur Genel Müdür Yardımcısı Onur Otruş ise "Bu yıl Ramazan Bayramı tatili satışlarında yüzde 45'e varan artış var" dedi. (Hürriyet)