Otobüs bileti işlemlerinizde takıldığınız noktalar için

444 3 258 numaralarımızdan bize ulaşınız.

Adınız, Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Konu
Mesajınız
Plaka Kodu 06 olan ilimiz
 
şu anda sitemizde 4 kişi işlem Yapıyor.

Çelikkanat: Deniz-kum-güneş'in yanına kültür-kongre-alışveriş eklemeliyizTürkiye'nin birçok ilinde "markalı şehir otelleri" yatırımları hedefleyen Er Yatırım ve Turizm Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat, Türkiye'deki "orta segment otel" ihtiyacını ortadan kaldırmak için yola çıktıklarını belirtirken şirket olarak marketin ihtiyacı kadar ve pazarın satın alabileceği değerde yatırımlar yapmaya gayret ettiklerini dile getirdi.

Çelikkanat, Türkiye'deki otelcilik anlayışında iki önemli eksikliğin "yatırımcı profili" ile "kalifiye eleman" olduğunu belirtti. Sanayi ve inşaat sektörü ağırlıklı olarak kendini geliştirmiş olan yatırımcının, hizmet sektöründe henüz adaptasyon sağlayamadığını kaydeden Çelikkanat, "Farklı sektörlerin deneyim ve birikimi hizmet sektörü yatırımlarına yansıdığında sıkça yanlış lokasyon, yanlış bina ve yanlış işletme görülmeye başlandı. Ehil olmayan kişilerce yapılan yatırımlar büyük paralar harcansa dahi pazar, insan verimliliği ve rekabet koşulları gözetilmeden yapılıyor. Milyon dolarlık yatırımlara uygun kaliteli ve kalifiye insan yatırımı yapılmıyor. Artan yatırımlarla birlikte konaklama ve ağırlama sektöründe Türkiye'yi çok ciddi bir ara eleman sıkıntısı bekliyor" dedi. Çelikkan sözlerine şöyle devam etti:

"ORTADOĞU ÜLKELERİNDEN GELEN TURİST SAYISI ARTIYOR"

"Son dönemlerde bölgede yaşanan hareketlilik Türkiye'ye gelen turist profilinde de gözle görülür dönemsel kaymalar yarattı. Türkiye'yi bugüne kadar en çok tercih eden turist profili Rusya ve Almanya'dır. Ancak bu alışagelmiş sıralama içinde artık aylık bazda İran, Irak ve Suriye gibi Ortadoğu ülkelerinin turist profilleri de yer alıyor. Bu Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde çok yoğun şekilde gözlemlenebiliyor. Bu çeşitliliğin doğru kontrol edilmesi ve doğru yatırımlarla planlanması halinde Türkiye'nin esas ihtiyacı olan 12 aya yayılmış bir turizm destinasyonu olması için önemli bir fırsat doğacak. Bu çeşitlilik deniz, kum, güneş 3'lüsünden alışveriş, tarih, kültür, kongre ve alternatif turizm gibi farklı turizm dallarının da rağbet görmesini sağlayacaktır."