Otobüs bileti işlemlerinizde takıldığınız noktalar için

444 3 258 numaralarımızdan bize ulaşınız.

Adınız, Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Konu
Mesajınız
Plaka Kodu 06 olan ilimiz
 
şu anda sitemizde 5 kişi işlem Yapıyor.

Rixos Eskişehir kapılarını törenle açtıPolimeks tarafından inşa edilen ve Rixos Hotels tarafından işletmesi üstlenilen Eskişehir Bademlik'teki Rixos Eskişehir, 20 Haziran 2104 Cuma günü hizmete açıldı. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Polimeks Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca ve Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreninde iş ve cemiyet dünyasından gelen pek çok konuk ağırlandı.

"Eskişehir'in termal potansiyelini artıracak"

Turistik alt yapısıyla Eskişehir'in ön plana çıkan merkezlerinden olan Odunpazarı'nda, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi arsasında hayata geçirilen Rixos Eskişehir'in şehrin turistik potansiyelini en uygun şekilde kullanarak, üst seviyeye çıkarması planlanıyor. Açılış töreninde 2012'de inşasına başlanan projenin hizmete açılmasından duyduğu mutluluğu dile getiren Polimeks Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca, "Bugün burada iki yıl önce temelini attığımız termal otel projemizin açılışı için bulunuyoruz. 2 yıl önce bu projenin temel atma töreninde sizlerle buluşmuş ve projenin Eskişehir'e sağlayacağı artı değeri anlatmıştık. Şimdi ise Rixos'un işletmesinde bu hayalimizi hayata geçiriyoruz" dedi.
Tabanca, Eskişehir Bademlik bölgesinin var olan termal potansiyelinin şimdiye kadar yeterince kullanılmadığını belirterek "Biz bu projeyle termal potansiyeli sayesinde şehri bir çekim merkezi haline getirmeyi amaçladık. Projeyi daha ilk başta kurgularken bölgenin termal alt yapısını hem Eskişehirliler, hem de yerli ve yabacı turistler için faydalanılabilir hale getirmek üzere çalıştık. Amacımız sadece dışardan turist gelmesi değil, Eskişehirlinin de faydalanabileceği bir tesis olmasından yana" dedi.

Fettah Tamince: "Rixos bayrağını Eskişehir'de dalgalandırmanın heyecanını yaşıyoruz"

Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince de, Rixos Hotels olarak önceliklerinin yeni ve farklı destinasyonları keşfederek bölgeye katma değer sağlamak olduğunu belirterek, "Turizm sadece yatak ve oda kapasitelerine bağlı bir sektör olmanın ötesine geçti. Tesislerin bulunduğu destinasyonun tarihi, kültürel ve sosyal dokusu da en az otelden alınan hizmet kadar önemli. Bu nedenle farklı projelerde de bir araya geldiğimiz Polimeks ile gerek tarihi, gerek kültürel, gerekse sosyal açıdan önemli bir şehrimiz olan Eskişehir'e adım atmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.

Antalya'dan Dubrovnik'e, Astana'dan Konya'ya, Dubai'den Davos'a, Sharm El Sheikh'ten Soçi'ye 3 kıtaya yayılan Rixos bayrağını tarihimizin önemli kentlerinden biri olan Eskişehir'de dalgalandırmanın heyecanını yaşadıklarını belirten Tamince, "Polimeks tarafından büyük bir özenle inşa edilen Bademlik'teki bu ödüllü projeyle Eskişehir'in turizm ve ekonomisine katkı sağlayacağı" dedi.50 milyon dolarlık ödüllü proje

Ünlü Türk mimar Gökhan Avcıoğlu tarafından tasarlanan Rixos Eskişehir, 50 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirildi. Konsepti itibariyle şehrin en büyük tesislerinden olan Rixos Eskişehir, toplam 41 bin mettrekare alan üzerine doğa ile uyumlu olarak projelendirildi. Otel'de 104 adet standart oda, 34 adet Premium, 13 adet Suit, 4 adet Corner Suit, 4 adet Executive Suit, 2 adet Honeymoon Suit, 2 adet Hospitality Suit ve 1 adet Presidential Suit olmak üzere toplam 164 oda bulunuyor.

Proje içerisinde ayrıca lobi bölümü, bin metrekare büyüklüğünde 2 konferans ve bin 900 metrekarelik 500 kişilik çok amaçlı salon bulunuyor. Toplam bin 900 metrekare genel alanda a'la carte restoran, 4 adet bar, toplantı salonları, 2 bin 200 metrekare alanda spa, hamam, fitness, yürüyüş yolları, yüzme havızları, idari ofisler,satış üniteleri, açık ve kapalı otopark alanları yer alıyor.

Proje uluslararası ödüllere de layık görüldü. Otel, Kasım 2012'de dünya gayrimenkul sektörünün en prestijli ödülleri arasında gösterilen 2012 Uluslararası Otel Ödülleri (2012 International Hotel Awards) kapsamında "Highly Commended Hotel Architecture-Europe" ödülünü aldı. 2013 yılında Green Good Design Award ile doğal yapıyla uyumlu tasarımı sayesinde ödüllendirilen proje, son olarak 2014 yılında The International Hotel and Property Awards, spa otel kategorisinde 2014 tasarımları arasında yer aldı.