Otobüs bileti işlemlerinizde takıldığınız noktalar için

444 3 258 numaralarımızdan bize ulaşınız.

Adınız, Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Konu
Mesajınız
Plaka Kodu 06 olan ilimiz
 
şu anda sitemizde 2 kişi işlem Yapıyor.

Ankara İstanbul Otobüs Bileti


Hemen hemen hergün medyadan duyduğumuz, bürokrasinin ve devletin şehri, memurların memleketi, resmi Ankara’ya bu sefer değişik bir açılardan bakmaya ne dersiniz? Tarihin birçok döneminin eserlerini keşfedebileceğiniz, doğasında çok farklı bir Ankara ile karşılaşamanızı sağlayacak bir gezi rotası için tek yapmanız gereken ise İstanbul’dan bir Ankara otobüs bileti almak olacak. Hesaplı fiyatlara bulabileceğiniz Ankara-İstanbul otobüs bileti ile Ankara’ya farklı bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul’da Avrupa Yakası’nda bulunan Esenler Otogarı’ndan ya da Anadolu Yakası’nda bulunan Üsküdar Harem Otogarı’ndan yılın her döneminde ve günün her saatinde Başkent Ankara’ya bilet bulmanız mümkün. Son zamanlarda ise birçok firma İstanbul’da şehrin çeşitli noktalarında bulunan kendi ana servis noktalarını oluşturmaya ve bu ana servis noktalarından yolcu transferlerini gerçekleştirmeye başlamıştır. Ankara’dan İstanbul yönüne hareket etmekte olan yolcu otobüsleri ise genellikle Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan ve metro ile rahatlıkla ulaşılabilen Aşti Otobüs Terminali’nden hareket etmektedir. Yine Ankara’da da bazı otobüs firmalarının yolcu transferini gerçekleştirdikleri, sadece kendi firmalarına ait olan ana servis noktaları da bulunmaktadır. Ankara-İstanbul seyehatiniz için en ucuz otobüs bileti 30 TL'ye İnci Turizm ve Huzur Turizm firmalarına aittir.

 

 

 

İstanbul’dan bir İstanbul - Ankara otobüs bileti alarak Ankara’da bulunan ve gazetelerden, haberlerden sürekli isimlerini duyduğunuz mekanları ziyaret etmeye ve bu mekanlara bir de farklı bir açıdan bakarak o dönemleri keşfetmeye ne dersiniz? Mustafa Kemal Atatürk’ün son istirahat makamı olan Anıtkabir’i ve Anıttepe’yi, Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Binası’nı, geniş Bakanlıklar Caddesi’ndeki yüksek Bakanlık Binaları’nı ziyaret ederek Cumhuriyet Dönemi’nin izlerini keşfedebilirsiniz. Başkent Ankara’nın daha eski dönemlerinde bir yolculuğa çıkmak için de İstanbul’dan bir Ankara – İstanbul otobüs bileti alarak Ankara’ya gelebilirsiniz. Ankara’nın uzak geçmişini gözlemlemek için Ankara Kalesi’ne çıkabilirsiniz. Ankara’nın daha da uzak geçmişine gitmek için ise Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Türkiye’nin en yoğun hattı olan Ankara İstanbul arasıdır. Yılın her ayı İstanbul’dan rahatlıkla bulabileceğiniz bir Ankara – İstanbul otobüs bileti ile Ankara Kalesi’nin içinde bulunan Ankara Kaleiçi Evleri’ne gidebilir, Kaleiçi’nde bulunan ve geleneksel Ankara tatlarını bulabileceğiniz küçük kafe ve lokantaları ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul’dan ve Ankara’dan karşılıklı olarak rahatlıkla bulabileceğiniz İstanbul – Ankara otobüs bileti seçeneklerini değerlendirerek siz de İstanbul’dan Ankara’ya ya da Ankara’dan İstanbul’a bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Ankara Aşti Otobüs Terminali’nden İstanbul’a hemen hemen her saatte karşılıklı otobüs seferi bulunan yaklaşık yirmi üç firma bulunmaktadır. Aynı otobüs firmalarının İstanbul’da bulunan Avrupa Yakası’ndaki Esenler Otogarı’ndan ve Anadolu Yakası’nda bulunan Harem Otogarı’ndan yine hemen hemen her yarım saatte bir Ankara Aşti Otobüs Terminali’ne otobüs seferleri bulunmaktadır. İstanbul ve Ankara arası 453 kilometrelik bir otoyola sahiptir ve İstanbul’dan Ankara’ya yaklaşık 4,5 ila 5,5 saat arası sürecek olan bir otobüs yolculuğu ile ulaşmanız mümkün. İstanbul’dan hareket eden bir yolcu otobüsünün molalı olması durumunda yolculuğun 5,5 saat sürmesi mümkün. İstanbul- Ankara otobüs yolculuğunda molasız bir bilet tercih etmeniz durumunda yolculuk süresi 4,5 saate kadar düşebilmektedir. Ankara ve İstanbul arasındaki otobüs yolculuklarında ve aksi yöndeki otobüs yolculuklarında yolculuk molası genellikle Bolu civarındaki dinlenme tesislerinde verilmektedir. Siz de çeşitli firmalarda bulunan ve günün her saati ulaşabileceğiniz bir İstanbul – Ankara otobüs bileti alarak kısa bir yolculukla Ankara ve İstanbul’a ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda yol üzerinde bulunan dinlenme tesislerinde bir mola vererek, Bolu Dağı’nın tazeleyici tertemiz havasında keyifli bir yemek ardından da çay ya da kahve keyfi yapabilirsiniz.

Hem kış mevsiminde, hem de yaz mevsiminde rahatlıkla bulabileceğiniz İstanbul- Ankara otobüs bileti seçeneklerinden birini tercih ederek Ankara’ya gelebilir ve Ankara’nın bilinmeyen, bambaşka doğasını keşfedebilir; Ankara doğasının gizlediği tertemiz Ankara havasıyla tazelenebilirsiniz. Siz de bir İstanbul –Ankara otobüs bileti seçeneği ile Ankara’ya gelebilir ve Ankara’da tarihin çeşitli dönemlerinde yaşamış olan medeniyetlerin izlerini sürebilirsiniz. Ankara’nın çevresinden saklı kalmış olan doğal coğrafyalarını farklı etkinliklerle keşfedebilirsiniz. Ankara Şehir Merkezi’ne yakın bir yerlerde doğayı yaşamak isterseniz Gölbaşı’nı, daha sakin bir yerde mavi ve yeşilin Ankara’daki buluşmasına tanık olmak isterseniz Eymir ve Mogan Gölleri’nde vakit geçirmeyi deneyebilirsiniz. Ankara’da yaşayan ya da göç sırasında Ankara’nın sulak alanlarında konaklayan kuş sürülerinin yolculuklarına Ankara’nın göllerinde gerçekleştireceğiniz bir kuş gözlem etkinliği ile tanık olabilirsiniz. Tüm bunları gerçekleştirmek için tek yapmanız gereken yılın her günü ve her saati farklı firmalardan rahatlıkla bulabileceğiniz bir İstanbul – Ankara otobüs bileti seçeneklerinden biri ile Ankara’ya ulaşmanız olacak.

Ankara Aşti Otobüs Terminali’nden yoğun saatlerde neredeyse her yarım saate bir İstanbul’a otobüs seferi bulunan Varan Turizm, Metro Turizm’i tercih edebilirsiniz. Bu firmaların dışında yine hemen hemen her saat başı İstanbul’a otobüs seferi bulunan Nilüfer Turizm, Pamukkale Turizm, Ulusoy ve Varan Turizm’in otobüs seferlerini tercih edebilirsiniz. Bunun dışında günün farklı saatlerinde Ankara Aşti Otobüs Terminali’nden İstanbul Esenler Otogarı’na ve Üsküdar Harem Otogar’ına otobüs seferleri bulunan Efe Tur, Es Turizm, İnci Turizm, İstanbul Seyahat, Kent Turizm, Konset Turizm, Kontur, Mermerler Turizm, Niğde Aydoğanlar Turizm, Süha Turizm, Şanal Kırşehir Turizm, Yeni Ses Turizm, Anadolu Ulaşım, Ankara As Turizm, Ankara Özen Turizm, Ankara Özkaymak Turizm, Gülen Ses Turizm, Lider Turizm’in otobüs seferleri ile Ankara’dan İstanbul’a ulaşabilirsiniz. İstanbul’dan ise Ankara’ya otobüs seferleri bulunan firmaların bazıları Esenler ve Üsküdar Harem Otogar’ını kullanmamakta ve kendi yolcu transfer merkezlerinden Ankara’ya seferlerini düzenlemektedir. İstanbul’dan Ankara’ya otobüs seferleri bulunan bu firmalardan Metro Turizm, Nilüfer Turizm, Pamukkale Turizm, Ulusoy Turizm, Varan Turizm, Anadolu Ulaşım kendi yolcu transfer noktalarında hizmet vermektelerdir. Fakat hemen hemen her firmanın İstanbul’un ve Ankara’nın şehir içindeki birçok noktasında bilet ofisi bulunmaktadır. Bunun dışında İstanbul – Ankara otobüs bileti alımı firmaların internet sitelerinden ve müşteri hizmetlerinden telefon siparişi yolu ile gerçekleştirilebilmektedir.

Bir İstanbul–Ankara otobüs bileti aracılığı ile Ankara çevresindeki farklı coğrafyaları, farklı kültürleri keşfedebilir ve Ankara’nın bu yüzüne şaşırabilirsiniz. Son olarak Ankara’dan ayrılmadan önce eski İpek Yolu güzergahında bulunan Beypazarı’nda tarihi bir Ankara gezisine daha çıkabilir ve eski konaklardaki tarihi izlerde Safranbolu’yu hatırlayabilirsiniz. Beypazarı’na gelmişken Beypazarı kurusunu tatmadan, Yaşayan Müze’ye gidip Anadolu Masalları’nı dinlemeden geri dönmemeniz gerektiğini hatırlatırız. Bu güzel Ankara gezisi için ise tek yapmanız gereken bir İstanbul–Ankara otobüs bileti satın almanız olacak.