Otobüs bileti işlemlerinizde takıldığınız noktalar için

444 3 258 numaralarımızdan bize ulaşınız.

Adınız, Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Konu
Mesajınız
Plaka Kodu 06 olan ilimiz
 
şu anda sitemizde 2 kişi işlem Yapıyor.

Ankara İzmir Otobüs Bileti


Şimdi sizlere, Ankara İzmir otobüs bileti almak isteyen kişilerin bilet seçiminde dikkat etmesi gereken unsurları sohbet tarzında anlatacağım.

Ankara İzmir otobüs biletini almamış ama bu iki kent arasında yolculuk yapmak isteyen kişilerin, net olarak belirlenmiş yolculuk tarihinden birkaç hafta önce bilet alması uygun olacaktır. İstenilen koltuğun alınması ve bilet fiyatlarının kampanya sürecinde olduğu bu süreci takip etmek yolcuların maddi kazançları açısından önemlidir.

Ankara İzmir otobüs bileti hangi firmadan alınır sorusuna cevap arayan bir kişi öncelikle aşağıdaki kriterleri ölçmelidir.

-Otobüs firmasının kalitesi

-Otobüslerin kalitesi

-Bilet fiyatı

-Hizmetler

Otobüs firmasının kalitesini ilk etapta anlayamasak dahi yıllarca bu alanda hizmet veren ve herkesin bildiği firmaların kalite konusunda güven verdiği hususu benim şahsi düşüncemdir. Bu alanda yeni hizmet vermeye başlayan bir firma müşterinin bir takım isteklerine cevap veremeyebilir.

Otobüslerin kalitesi ise en az firma kalitesi kadar önemlidir. Aslında firma kalitesi ve otobüs kalitesi birbirini tamamlayan iki unsurdur. Kaliteli firmaların otobüsleri de kalitelidir ve bugün içerisinde WİFİ bağlantısından MP3, TV özelliğine kadar birçok hizmeti barındıran aynı zamanda virajda savrulmayı önleyici ve yolcu güvenliğini en üst seviyeye çıkaran birtakım teknik donanımlarla desteklenmiş otobüslerde yolculuk edilmektedir. İşte bu yüzden otobüslerin kalitesi de Ankara İzmir otobüs biletimizi hangi firmadan almalıyız sorusunun cevabını aradığımız süreçte bizim için önemli unsurlardandır.

Bilet fiyatı meselesi ise kişinin maddi durumuyla bağlantılı olup ucuzluk ve pahalılık kavramı kişinin beklentisine göre değişebilmektedir. Yukarıda da belirttiğim gibi rekabet içerisinde olan firmaların bilet fiyatları zaten birbirine yakındır. Rekabetin az olduğu dönemde tercihlerimizde etkili olan bilet fiyatı ölçütü günümüzde yavaş yavaş tercihlerimizdeki etkisini kaybetmektedir.

Hizmetler meselesi ise geniş bir kavram olup, otobüs içerisinde WİFİ bağlantısı, TV özelliği gibi birtakım özellik beklentisinden tutun, otobüste çalışan personelden beklenen tavra kadar geniş bir yelpaze olarak karşımıza çıkar. Bu ölçütü değerlendirirken yine kişinin beklentisi önemlidir.

Yukarıda anlattıklarımı özetle geçersem, Ankara’dan İzmir’e yolculuk etmek isteyen bir kişinin firma tercihini, bilet fiyatının yanı sıra diğer unsurlarda etkilemektedir. Ankara İzmir otobüs bileti almak için evinden terminale doğru yola çıkan veya internet üzerinden bilet alan kişilerin tek amacı Ankara’dan İzmir’e varmak olsa dahi birtakım dürtüler ve bilinçaltı insanı kaliteye doğru yönlendirmektedir. Firmalarında bu durumun farkında olması nedeniyle, müşterinin firma tercihine etki eden unsurları değerlendirerek rekabeti fiyattan ziyade kalite ve hizmette artışa doğru yönlendirmektedir.

Ankara İzmir otobüs bileti almak isteyen yolcuların, burada yazan değerlendirmelere göre hareket etmeleri, hem onların firma seçerken tutumlarını etkileyecek hem de kalite anlayışlarına farklı bir bakış açısı kazandıracaktır. Gelişmiş bu iki şehir arasında yolculuk yapmak, yukarıda yazan kriterlere uygun bir firma tercihi yapıldığında çok keyifli bir hâle gelecektir.

Ankara İzmir otobüs biletini henüz almamış olan kişiler burada yazılanları dikkatlice okuyup anlamaya çalışırsa, kalite-fiyat oranının en iyi olduğu firmayı doğru bir şekilde bulabilecekleri inancındayım.

Ankara ve İzmir gibi iki güzel kent arasından yolculuk yapmaya hazırlanan insanlara şimdiden hayırlı yolculuklar dileriz. Umarım, bu yazımızla onların çıkacağı bu seyahati en güzel bir şekilde geçirmelerine bir katkı sağlamış oluruz.

En ucuz Ankara İzmir otobüs bileti satın almak için tüm otobüs firmalarının internet sitelerini gezmeye artık gerek yok. Ankara İzmir Otobüs biletinizi alacağınız şu süreçte http://www.onlineotogar.com/ sitesine uğramanız ve biletinizi buradan almanız, kaliteli ve güvenilir online bilet satın almanın ne kadar kolay olduğu konusunda sizleri ikna edecektir.