Otobüs bileti işlemlerinizde takıldığınız noktalar için

444 3 258 numaralarımızdan bize ulaşınız.

Adınız, Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Konu
Mesajınız
Plaka Kodu 06 olan ilimiz
 
şu anda sitemizde 2 kişi işlem Yapıyor.

İzmir İstanbul Otobüs Bileti


İzmir ve İstanbul’u birbirine yakın iki kent olarak düşündüğümüzde, otobüs yolculuğu bu iki kent arasında işkence halini almaktan çıkacaktır. Nitekim yeni otobüslerin konforu ve hizmet kalitesi değerlendirildiği zaman İzmir’den İstanbul’a gidecek bir kimsenin, yolculuk tercihinin karayolu olması kadar doğal bir şey yoktur. İşte bu durum insanlarımızı, İzmir İstanbul otobüs bileti alma kararına yönlendirmiş olup, şirketlerin yüzünü güldürmüştür. Her ne kadar durumdan şirketlerin memnun olduğunu söylesek dahi aslında durum yolcular içinde çok iç açıcıdır. Bu iki kentin büyük şehir olmasından kaynaklı firma bolluğu, buna bağlı olarak fiyat uygunluğu İzmir İstanbul otobüs biletinin alınması kararı sürecinde insanların düşünme zamanlarını kısaltmıştır. İnsanlarımız hava yolu taşımacılığına göre çok uygun fiyatlar öne süren bu şirketlerin hizmetlerinden faydalanmaktadırlar.
İzmir İstanbul otobüs bileti hizmeti veren birçok firma bulunmakla birlikte, bu firmalar arasında karar verme süreci kişilerin beklentisine göre farklılıklar göstermektedir. Kişilerin beklentilerini yaş, cinsiyet, ekonomik durum ve yolculuk süresi gibi iç ve dış faktörler etki etmektedir. Özellikle teknoloji alanında yaşanan gelişmelere paralel olarak otobüslerde teknik donanım artışı, firmaların dış faktörler üzerinden rekabete girme yarışına yönelmesine neden olmuştur. Her firma diğer firmadan farkını ortaya koyabilmeli ki daha fazla müşteri çekebilsin.

İzmir İstanbul otobüs bileti özellikle bayram gibi tatil dönemlerinde daha fazla aranmaktadır. Dolayısıyla bu bilinen gerçeğe göre hareket etmek buna bağlı olarak yolculuk planlarımızı birkaç hafta öncesinden ayarlamak ve biletlerimizi ona göre seçmek mantıklı bir davranış olacaktır. Bilet sıkıntısına her ne kadar firmalar ek sefer gibi yöntemlerle çare bulmaya çalışsa da bu yoğun dönemlerde birçok kişi mağdur olabilmektedir.

Şimdi İzmir İstanbul otobüs biletini alabileceğimiz firmaların listesini sizlere vereceğim. Bu firmalar arasındaki ufak tefek farkları belirleyecek olan sizlersiniz. Dolayısıyla Nilüfer mi,Metro mu yoksa başka bir firma mı konusu tamamen sizin beklentilerinize göre ve hizmet anlayışınıza göre değişmektedir. Nitekim artan rekabet ile otobüs firmalarının vermiş olduğu hizmet seviyeleri ve fiyat düzeyleri birbirine yaklaşmıştır.

- Nilüfer

- Pamukkale

- Efe Tur

- Varan

- Anadolu

- Ulusoy

- Pamukkale

Yukarıda da belirttiğim gibi beklenti kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Bu yüzden firmalar arasında aşırı fark olmasa dahi insanların algısı bir firma yönünde daha güçlü hale gelmektedir. Bu durum İzmir İstanbul otobüs bileti alacaklar içinde geçerli bir durumdur.

Ancak yinede sizlere İzmir İstanbul otobüs biletinizi alacağınız dönemde firmalar arasında objektif değerlendirme yapmanıza imkân veren ölçütlerimizi sıralayacak olursak:

-Personelin tarzı ve yaklaşımı

-Otobüslerin konforu

-Hizmet anlayışı

-Fiyat

Burada en önemli faktörleri önem sırasına göre sıraladım. Gördüğünüz gibi fiyat unsuru, firmaları değerlendirme kriterlerimiz arasında en az yere sahip unsurdur. Firmalar arasında artan rekabet, zaten fiyatları uygun düzeye indirmiş ve aralarında fiyat farkının azalmasına neden olmuştur. Bu yüzden İzmir İstanbul otobüs bileti nereden alınır sorusunun cevabı aranırken fiyat bazen göz önünde tutmadığımız bir detay olarak görünmektedir.

Firmalar hakkında ve değerlendirme kriterlerinizi neye göre belirlemeniz gerektiği konusunda sizlere yardımcı olduktan sonra biletinizi nereden almanız konusunda sizlere yardımcı olmak istemekteyiz.

Artan teknoloji ile birlikte internet kullanımı da yaygınlaşmış bu nedenle otobüs firmaları da üzerine düşen görevi yapıp bilet satışlarını internet üzerine taşımışlardır. İzmir İstanbul otobüs biletini almak isteyen bir yolcu artık güvenilir bilet satış sitelerinden veya firmaların satış sitelerinden biletlerini alabilmektedirler. İşte bu noktada karşınıza güvenilir ve kaliteli bilet satış fırsatı sunan http://www.onlineotogar.com çıkmaktadır. Gitmek istediğiniz şehri ve tarihi seçmenizin, güvenilir bilet almanın ilk basamağı olarak sunulduğu http://www.onlineotogar.com aracılığıyla İzmir ve İstanbul otobüs biletinizi aklınızda soru işareti kalmayacak şekilde satın alabilirsiniz. Firmalar arasında tercih yapma imkânının sunulduğu http://www.onlineotogar.com ‘da firmalar arasındaki fiyat farkı ve teknik özelliklerin tek bir sayfada görüntülenmesi, sizlere İzmir İstanbul otobüs bileti alacağınız dönemde yardımcı olmaktadır.

Umarım bilet tercihi sırasında kafanızda oluşan birtakım soru işaretleri kalkmış ve beklentilerinize uygun firma seçme sürecinde sizlere yardımcı olabilmişizdir ve İzmir İstanbul otobüs biletimi acaba nereden almalıyım şeklindeki bir soru, bu yazının sonunda İzmir İstanbul biletimi http://www.onlineotogar.com da almalıyım şeklinde bir cevaba dönüşmüştür.