Otobüs bileti işlemlerinizde takıldığınız noktalar için

444 3 258 numaralarımızdan bize ulaşınız.

Adınız, Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Konu
Mesajınız
Plaka Kodu 06 olan ilimiz
 
şu anda sitemizde 2 kişi işlem Yapıyor.

İzmir Otobüs Bileti


Otobüsten iner inmez turunuza İzmir’in kalbi ve İzmir’de gün batımının özel adı olan imbatı izleyebileceğiniz en iyi yer olan Alsancak’tan başlayabilirsiniz. Alsancak’ta kordon boyundaki kafelerde oturup közde pişen Türk kahvesi ile yolculuğunuzun yorgunluğunu atabilirsiniz. Yılın her dönemi bulabileceğiniz İzmir otobüs bileti ile İzmir’in güneşinin tadını çıkarabilirsiniz. Alsancak’tan Pasaport İskelesi’ne doğru ilerleyip İzmir’in tarihi çarşısı Kemeraltı’na uğrayabilir, aradığınız birçok şeyi sayısız seçenek ve uygun fiyatlarla çarşıdaki birbirinden farklı dükkanlardan satın alabilirsiniz. Bir İzmir otobüs bileti ile meşhur İzmir kumrusunu İzmir’de tadabilir, bir sabah vaktine denk gelebilirseniz her köşe başında seyyar arabaları ile satış yapan kumruculardan fırından yeni çıkmış, sıcacık bir boyoz ya da çok lezzetli görünen taze kumrulardan bir tane satın alabilirsiniz. Bir İzmir otobüs bileti ile İzmir’e ulaşarak seyahatinize bir körfez sefası ile devam edebilirsiniz. Günün her saatinde bulabileceğiniz bir vapurla Karşıyaka ya da Bostanlı’ya geçerek gezinize bir vapur keyfi ekleyebilirsiniz.

Bir İzmir otobüs bileti ile İzmir’e geldiğinizde, Türkiye’nin en bilinen ve İzmir’in en popüler tatil beldelerinden biri olan Çeşme’yi gezi rotanıza eklemeyi unutmayın. Çeşme, rüzgarlı denizi ve Akdeniz’e göre daha serin suları nedeniyle özellikle yaz aylarının kavurucu sıcaklarında tercih edilebilir beldelerden biri. Bir İzmir otobüs bileti ile Çeşme’nin rüzgarı bol koylarında sörf yapma deneyimi yaşayabilirsiniz. İlk başta zor gibi görünse de, en azından sörf tahtası üzerinde durma deneyimini yaşamak bile sizin için bambaşka bir tercübe olacaktır. Bir İzmir otobüs bileti ile Çeşme’ye gelerek birbirinden güzel koylarında Çeşme’nin denizinin tadını çıkarmanızı öneririz. Eski Ege evlerinin, Rum mimarisinin en güzel örneklerinin bugüne kadar sapa sağlam taşınabildiği Çeşme’nin güzel beldesi Alaçatı’ya uğramanızı öneririz. Bir İzmir Antalya otobüs bileti ile Alaçatı’ya gelerek bu korunan yapılardan birinde bulunan avlulu bir butik otelde konaklayabilirsiniz. Gecenin daha sakin yaşandığı Alaçatı’nın dar sokaklarında, mavi beyaz masa ve sandalyeli bir kafede akşam keyfi yapabilirsiniz. Fakat daha hareketli bir gece isterseniz Ayayorgi Koyu’nda bulunan eğlenceli beach club gösterilerinden birine katılabilirsiniz.

Satın alacağınız bir İzmir otobüs bileti ile İzmir’e geldiğinizde uğramanız gereken yerler listesine Foça’yı da eklemeyi unutmayınız. Foça, eski ismi ile Fokai; sakin, sessiz, küçük, korunmuş güzellikleri ile sizi cezbedecek olan İzmir güzelliklerinden biri. İzmir’e ulaştıktan sonra Foça’ya ulaşmanız artık çok rahat. Gerek İzmir otogarından Foça otobüsleri ile gerekse şehir merkezinden hareket eden Aliağa Metrosu ile Foça’ya ulaşabilirsiniz. Foça’da Ege’ye ait taş mimari özelliklerine sahip birçok evin aslına uygun olarak restore edildiğini göreceksiniz. Restorasyon ve renovasyonla hayata döndürülmüş olan bu yapıların bir kısmı konut olarak kullanılmakta, bir kısmı ise butik otel olarak işletilmektedir. Satın alacağınız bir İzmir otobüs bileti ile İzmir’e yılın her dönemi rahatlıkla ulaşabilir, yine yılın her dönemi eski Rum konaklarından birinde hizmet veren bir butik otelde konaklayabilirsiniz. Bir efsaneye göre antik zamanlarda bu kıyıdan geçen tüm denizcileri sağır edip, tüm teknelerin burada bulunan kayalara çarpmasına neden olan tılsımlı siren kayalıklarını da bir tekne gezisi esnasında görebilirsiniz.

Türkiye’de ismi yeni yeni duyulmaya başlamış olsa da, kendisi artık dünyaca ün yapmış olan Seferihisar da, İzmir’e geldiğinizde görmeniz gereken yerler arasında olmalıdır. İzmir otobüs bileti ile İzmir otogarına ulaştıktan sonra otogardan günün her saati kalkan dolmuşlarla Seferihisar’ a ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin ilk Citta Slow’u, yani Yavaş Şehri olan vizyoner Seferihisar’ın sokaklarında o dinginliği ve yavaş şehrin yavaş akan hayatını hissetmeniz mümkün. Yavaş şehrin ne anlama geldiğini Sığacık Beldesi’nde, limanında, Sığacık’ın dar beyaz sokaklarında hissedebilirsiniz. İzmir otobüs bileti ile gerçekleştireceğiniz İzmir gezisi planınıza Seferihisar’ı mutlaka ekleyin. Seferihisar’da görülmesi gerekenler listesine ise Sığacık’ı, Akkum’u, Ürkmez’i ve buraların kıyı güzelliklerini eklemeyi de unutmayın.

Bir İzmir otobüs bileti ile İzmir’e geldiğinizde, İzmir’in hem tarihi hem doğası bakımından önemli ilçesi Selçuk’a uğramadan İzmir’den ayrılmak olmaz elbette. İzmir-Aydın otoyolu sayesinde rahatlıkla Selçuk’a ulaşabilir, buradaki Türkiye’nin belki de en önemli tarihi değerlerini görüp İzmir turunuzu tamamlayabilirsiniz. Selçuk deyince ilk akla gelen hiç kuşkusuz Efes olmaktadır. İzmir’den çıkıp Efes’e doğru ilerlerken yol üzerindeki çöp şişçilerde bir lezzet molası vermeyi unutmayın, sıcak bir havada seyahat ediyorsanız yanına ekleyeceğiniz bir ayran yolculuğa çok iyi gelecektir.

Hristiyan Alemi için önemli bir değere sahip olan ve Türkiye’nin önemli tarihi değerlerinden biri olan Efes, her yıl Türkiye’ye birçok yabancı turisti çekmektedir. Hristiyan geleneğine göre Meryem Ana Evi’ni ziyaret eden Hristiyan’lar “Hacı” mertebesine ulaşmış olurlar. Efes, Hz. İsa’nın annesi Meryem’in burada yaşaması ve buarada ölmesinden dolayı Hristiyanlar için kutsal mekanlardan biri olarak sayılmaktadır. 1800 yılların öncesine kadar Meryem Ana’nın mezarının Kudüs’te bulunduğuna inanılmaktaymış, bir rüyadan hareketle yola çıkan bir keşişin mezarı Efes’te bulması sonrasında mezarın burada olduğu kabul edilmiş ve bu tarihten sonra tüm Hristiyanların uğrak yeri olmuştur. Efes sadece inanç turizmi merkezi değil aynı zamanda barındırdığı sayısız antik eserle Türkiye’nin önemli tarihi beldelerinden biri. Bir İzmir otobüs bileti ile İzmir’e gelmenizi, Ephesos Antik Kenti’ni ve devlet agorasını ziyaret etmeden geri dönmemenizi öneririz.

İzmir deyince akla gelen deniz tatlarını bir de yerinde keşfedin. Bir otobüs bileti ile İzmir’e ulaşarak yılın her mevsiminde balığın tazesinin bulunabildiği balık lokantalarında İzmir’in balığının tadına mutlaka bakın. Arkasından güveçte sıcak bir helva yiyin ya da meşhur İzmir lokmasını yerinde tatmadan dönmeyin. Bir İzmir otobüs bileti ile İzmir’de bir lezzet turuna İzmir’in ilçelerinden devam edin. Birgi’de tarihi Osmanlı Kahveleri’ni ziyaret ederek közde pişen bir Osmanlı kahvesi için, Alaçatı’nın yerel sakız ağaçlarından elde edilen sakızla yapılan meşhur dondurmalarını ve sakızlı tatlılarını deneyin. Citta Slow Seferihisar’da köylüler tarafından yetiştirilen doğal ve yerel ürünlerin satıldığı organik yöre pazarına uğrayın ve kendinize sağlıklı atıştırmalıklardan alın. Pazara gitmişken gözlemeci teyzelerin tezgahlarından yöre köylüleri tarafından yapılan taze peynirden ve Ege otlarından yapılmış lezzetli bir gözleme yemeden geri dönmeyin. Bir İzmir otobüs bileti ile İzmir’in şirin beldesi Foça’ya gidin ve İzmir’deki lezzet turunuza Foça’nın mehşur yoğurtlu barbununu da ekleyin. İzmir’in Selçuk İlçesi’ne bağlı ismi gibi şirin olan Şirince’ye gidip birbirinden lezzetli meyveli şaraplarını deneyebilirsiniz, eve dönmeden önce buradan kendinize ve sevdiklerinize bir Şirince hatırası olabilecek mükemmel Şirince şaraplarından alabilirsiniz. Tüm bu güzel planları gerçekleştirmek için ise tek yapmanız gereken bir İzmir otobüs bileti almak ve İzmir hayallerinizi ertelememek olmalı.

Güzel İzmir’e otobüs ile seyahat çok kolay. Örneğin ucuz Ankara İzmir otobüs bileti satın almak için www.onlineotogar.com ‘a girdiniz, kolay bir şekilde tüm firmaları dilediğiniz gibi filtreleyip listeleyerek seyahat etmek istediğiniz otobüs firmasının size uygun olan seferin seçebilirsiniz. Ardından güvenilir bir şekilde ödemenizi de gerçekleştirdikten sonra tek yapmanız gereken şey otobüsünüze binip arkanıza yaslanarak bu güzel yolculuğun tadını çıkarmak.

İstanbul’dan da İzmir’e ulaşmak çok kolay. Otobüsle yaklaşık 8 saat süren bu yolculuk ortalama olarak 765 kilometre. Ucuz İstanbul İzmir otobüs bileti satın almak için en pratik adres ise oBilet. Portföyümüzde bulunan birçok otobüs firmasının her gün bu güzergahtaki onlarca seferinden saat ve fiyat olarak size en uygun olanını seçerek seyahatinizi kusursuz hale getirebilirsiniz.

İzmir’den başkent Ankara’ya ya seyahat etmek istediğinizde de yine sistemimiz üzerinden en ucuz İzmir Ankara otobüs biletini satın alabilirsiniz. Bu güzergahtaki yolculuk ise bir başka keyiflidir. İzmir Ankara yolculuğunun mola yeri olan Afyon’dan sucuk, pişmaniye veya kaymak gibi pek çok lezzetli şey alarak Ankara’ya seyahat etmeniz mümkün.

Seyahat edilmesi, görülmesi gereken bir diğer yer ise Bursa. İzmir’den Bursa’ya Nilüfer, Pamukkale, Anadolu gibi birçok seçkin otobüs firması başta olmak üzere pek çok kaliteli otobüs firması ile seyahat etmek mümkün. Hangi firma olursa olsun, en ucuz İzmir Bursa otobüs bileti satın almak için yine adresiniz belli, oBilet.

Eğer İstanbul gibi kalabalık bir şehre gitmek istemeyen ve karasal iklimi de sevmeyen biriyseniz, Adana'dan İzmir'e giden bir otobüs sizin için türm dertlerden kaçış noktası oluşturabilir. Tabii ki Türkiye'nin uzak iki noktası arası olan bu yolculuk için 60 TL nin üzerinde bir parayı kenara ayırmanızda fayda var. Zira otobüs firmaları arasındaki rekabet her ne kadar fiyatlara olumlu yansısa dahi bilet tutarlarının benzine dayalı olarak mesafe ile birlikte artması oldukça olağan bir durumdur.

Yolculuk esnasından müşterilerin durumuna göre en az bir tane mola mutlaka verilmek durumundadır fakat otobüste gösterilen hizmetler oldukça kaliteli olduğundan, yolcular sorun yaşamadan İzmir’e varıp oradan Bergama’ya geçiş yapabiliyor. Direkt olarak Bergama’ya geçiş yapmak isteyen yolcularsa 60TL’yi gözden çıkararak 8 saatlik bir yolculuk yapabiliyorlar.

Eşsiz, sessiz sakin bir huzuru yaşayacağınız Çandarlı’ya İstanbul'dan 55 lira gibi bir ücretle, Pamukkale veya Anadolu turizmin rahatlığı ve konforu ile ulaşabilirsiniz.Ankara’nın gürültüsünden ve şehir yaşamının yorucu ortamından uzaklaşarak kısa bir tatil mi yapmak istiyorsunuz İzmir - Çandarlı sizin için en uygun tatil beldesidir. Anakaradan Çandarlı’ya otobüsle gitmek için yine Anadolu ulaşım ve Pamukkale turizmin değişik saatlerdeki seferlerini kullanabilirsiniz.Fazla pahalı olmamakla beraber, öncelikle İzmir’e geçiş yapabilmek için yolcuların en az 44TL gibi bir rakamı ödemeleri söz konusu olmaktadır, fakat yolculuklar her zaman rahat geçebilmektedir. Ankara’dan İzmir’e en kısa yolda 9 saat ve 30 dakika sürerek, en fazla 10 saat süren bir yolculuk olmaktadır ve bu yolculuk esnasında en az 2 sefer mola verilmektedir. İzmir’e geçiş yaptıktan sonra özel servislerle Çandarlı’ya en fazla 20TL ödeyerek geçiş yapabilmektesiniz.

Fakat Adana’dan Dikili’ye otobüs bileti bulmak oldukça zordur. 100 kilometrede 13 TL alan otobüs firmalarını düşününce Adana Dikili arası yolculuklarda 100 TL’yi gözden çıkarmak gerekir. Fakat İstanbul gibi Dikili’ye daha yakın bir şehirden Dikili’ye gelmeyi düşünüyorsanız bu fiyat daha uygun olmaktadır. İstanbul Dikili arası mesafe 526 km olup yolculuk yaklaşık 8 saat sürmektedir. İstanbul Dikili arasında en uygun fiyatı veren Anadolu Turizm ile yolculuk ederseniz 55 TL’yi gözden çıkarmalısınız. Kaliteli hizmetleri, açık büfe servisleri ve konforlu araçları ile Anadolu Turizm ile yolculuklarınızın iyi geçeceğindenYolculuk genel olarak rahat ve sakin geçmektedir ve insanlar yolculuklardan her zaman memnun kalmaktadır. Dikili’ye gitmek için yolcuların en fazla 60TL gibi bir rakam ödeyerek lüks bir seyahat yapabiliyorlar. Bu yüzden, gidecek olan yolcuların genel anlamda 100TL’yi minimum olarak mutlaka cüzdanında bulundurması gerekiyor ki rahat bir yolculuk yapabilsin.

Dikiliçatı çok sakin ve insanların az bulunduğu yerlerden bir tanesidir ve genel olarak yaz aylarında daha fazla seferler bulunmaktadır. Dolayısıyla vakitleri olan insanların rahatlıkla yolculuk yapabilecekleri yerleden bir tanesidir.Dikiliçatı'ya bütün otobüs firmalarıyla yolculuklarını gerçekleştirebiliyorlar. İzmir’e varıldıktan sonrada ilçeye aktarma yapılarak neredeyse gün içerisinde Dikiliçatı’da olabiliyor. Bu yüzden Dikiliçatı çok fazla bilindik bir yer olmamaktadır.

İzmir’den Gümüldere’ye geçiş yapmak isteyen yolcular, öncelikle İzmir’e gidebilmek için 44TL ile 47TL arası bir ücret ödemek durumundadır. Böylece hem rahat bir yolculuk yapabilir hem de kaliteli hizmetlerden faydalanabilir. İzmir’e yolculuk Ankara’dan yapıldığı zaman neredeyse 10 saat kadar sürebilmektedir. İzmir’e varıldıktan sonra Gümüldere’ye otobüs ile geçiş yapmak için aktarmalı otobüs firmaların özel servisleri kullanılabilir veya Gümüldere’ye ait servis araçlarıda yolcuları götürebilmektedir.

Menemene giderken İzmirden aktarma tercih edilebilir. İstanbuldan Nilüfer firması ile her gün saat 07:30 da menemene ulaşmak mümkündür. Nilüfer İstanbul Menemen otobüs seferleri ücretleri 60 türk lirası ile 65 türk lirası arasındadır. Menemen ilçesine doğrudan olduğun gibi dolaylı olarak ulaşım tüm firmalar ile tercih edilebilir. Firmaların servisleri ile veya ilçeler arası toplu taşım araçları ile ulaşım mümkündür.

Beldeye ulaşım Ankara’ dan Nilüfer turizmin 2 + 1 koltukları ve konforlu otobüsleri ile seyahat edebilmek için Özdere otobüs bileti için 60 Türk lirası ayırmanız gerekmektedir. Yol boyunca çam ormanlarının arasında yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. İstanbul’ dan Nilüfer’in rahat otobüsleri ile seyahat etmek istiyorsanız 53 Türk Lirasını gözden çıkarmalısınız.

Ankara’dan ise yine Ulusoy Turizmin 2+2 koltuklarında yapacağınız rahat ve konforlu, 9 buçuk saat kadar süren yolculuk neticesinde Urla’ya aktarma yapmadan ulaşabilirsiniz.Bunun için Urla'ya otobüs bileti almanız yeterlidir. Ülkenin diğer çeşitli bölgelerinde bulunan illerden ise direkt olarak Urla’ya olmasa bile İzmir’e çeşitli seferler bulabilir, buradan ilçeye aktarma yapabilirsiniz.

Manisa, Muğla gibi illerden Ürkmez’e ulaşabilmek içinse yine doğrudan Ürkmez otobüs bileti bulmak zor olabilir. Böyle durumların en güzel seçeneği olan aktarmalı seferler sık sık kullanılan alternatifler olarak bu yöndeki seyahatlerde de yardımcınız olacaktır. Herhangi bir ilden İzmir’e gelerek buradan dilerseniz Seferihisar, dilerseniz Ürkmeze ulaşabilirsiniz.